Меблі з ДСП: правила прибирання та догляду

Меблі з ДСП: правила прибирання та догляду

Правильний догляд забезпечить довголіття будь-яким меблям, навіть із недорогого ДСП. Цей матеріал користується широкою популярністю завдяки своїй доступності, універсальності та міцності. В наш час він є найпоширенішою альтернативою натуральному дереву. Так, меблі з ДСП не настільки міцні і довговічні як дерев’яні, але при правильному догляді та дотриманні правил експлуатації, ви зможете значно продовжити термін використання таких меблів.


Деревно-стружкова плита найчастіше використовується саме у виробництві корпусних меблів, таких як кухні, шафи купе, офісні меблі та багатьох інших. Цей матеріал має високі показники у питаннях міцності та стійкості до механічних пошкоджень, а також він перешкоджає появі грибка, цвілі та інших неприємних бактерій. Але незважаючи на те, що ДСП міцний і надійний матеріал, він вимагає дотримання певних правил догляду.


Правила прибирання та догляду
ДСП – це матеріал, який є стійким до вологи, а тому часте його миття не є проблемою. Але подібне можна говорити лише про саму поверхню, а ось попадання вологи всередину плити є небажаним. Тому слід знати основні правила догляду за меблями із ДСП.


Якщо ви вирішили помити меблі, слід спочатку переконатися, що на поверхні немає тріщин, через які волога може проникнути всередину плити. Якщо вода опиниться всередині плити, то на цьому термін служби меблів може і закінчиться, тому що висушити її вже не вдасться. Це призведе до деформації деревинно-стружкової плити.


Якщо меблі забруднилися, то не слід прибирати бруд абразивними засобами (не є винятком і поліроль або віск для меблів). У такому випадку краще використовувати звичайний мильний розчин, після чого меблі слід протерти звичайною сухою ганчіркою. А вже потім можна й відполірувати поверхню. Перед тим, як застосовувати той чи інший засіб для миття меблів, уважно читайте інструкцію. Там має бути позначка “підходить для ДСП”. Для прибирання меблів з ДСП від пилу слід користуватися сухою ганчіркою з м’якої тканини з безворсовою структурою, щоб не залишати подряпин на поверхні.

Продовження терміну експлуатації
Ми вже ознайомили вас із правилами догляду за меблями з ДСП. А зараз ми дамо вам деякі поради, які допоможуть продовжити термін користування меблями виготовленими з ДСП.

Слід захищати меблі від потрапляння прямих сонячних променів, а особливо влітку. Адже в цей період сонце особливо гаряче, а прямі промені можуть призвести до вигоряння поверхні. Варто запобігати прямому контакту з дуже гарячими предметами. Якщо ви хочете поставити тарілку або чашку на поверхню, слід спочатку щось підкласти.


Незважаючи на те, що сучасний ДСП має спеціальний ламінований шар, який захищає поверхню від пошкоджень, не варто різати на поверхні, піддавати її ударам або ставити надважкі предмети. А при переїзді меблі з ДСП слід гарно упаковувати в стретч-плівку або в картонну упаковку, щоб не пошкодити їх. Куточки вимагають особливо ретельного пакування, адже це найвразливіша частина меблів.

Меблі з ДСП: правила прибирання та догляду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори