Особливості проектування невеликої кухні

До облаштування маленької кухні важливо підійти з продуманим планом і розумним проектом. Ми зібрали корисні підказки в цій статті.

Кожна господиня мріє про простору кухню, в якій би вмістилася не тільки вся необхідна начиння і побутова техніка, а й було місце для членів сім’ї і гостей. Однак в реальності більшість вітчизняних квартир не можуть похвалитися великою площею цього приміщення. Найпростішим і доступним способом збільшення простору маленької кухні без втрати функціональності служить її правильне планування.

1: Робоча зона

Універсального рецепту правильної кухні немає. Кожен проект повинен розроблятися з урахуванням потреб господарів і параметрів приміщення.
Плануючи простір кухні можна зробити
вибір на користь прямого, кутового або П-образного розташування меблів.
Одним з найбільш вдалих варіантів вважається кутова або Г-подібне планування, яка об’єднує суміжні стіни в єдиний робочий простір.

Як правильно розмістити все найнеобхідніше в робочій зоні?

До робочої зоні відносять місце зберігання продуктів (холодильник, шафи), площа для їх підготовки (стільниця для кухні, плита, духовка) і мийку. В ідеалі відстань між цими складовими повинні бути мінімальними. Ця умова легко здійснюється в малорозмірних приміщеннях. Однак встановити додаткові стільниці для такої кухні – проблема. З цією метою можна використовувати, наприклад, підвіконня, особливо якщо воно досить широке. Не менш ефективний спосіб зробити робочу зону ергономічною – встановити розетки прямо в стільниці. Стежити за чистотою і охайністю даної локації буде простіше, якщо кухонний фартух буде виконаний з кахлю, загартованого скла або пластику.

2: Побутова техніка

Деякі кухні настільки малі, що розмістити в них що-небудь крім варочної панелі і духової шафи проблематично. Однак заощадити місце можна,
якщо бути скромнішим в габаритах: віддати перевагу вузькій посудомийній машині, одностулковий холодильник, а пральну машину встановити в ванну кімнату.

 

3: Кухонна начиння

Ергономіка – основна вимога для гарнітура, встановленого на невеликій кухні.
Чим більше посуду і продуктів можна розмістити в ньому, ніж легше до них буде дістатися, тим приємнішим буде щоденна праця по господарству.

Як найкраще заховати все кухонне приладдя з очей?

Виробники придумали безліч вбудованих в шафи
конструкцій, які завдяки багатоповерхової структурі і зональному поділу економлять дорогоцінний простір. Наявність же якісних доводчиків в висувних відсіках і на дверцятах не тільки зроблять експлуатацію гарнітура більш приємною, але і допоможуть запобігти його передчасному зносу і псуванню.

4: Секрети дизайну

Є кілька універсальних прийомів, які допоможуть візуально розширити простір маленької кухні: білий колір, дзеркала і глянцеві поверхні, освітлення і малюнок покриття підлоги. Подробиці розповімо далі:

Чим такий хороший білий колір?

На невеликій квадратурі краще не використовувати насичених кольорів, а зупинитися на пастельних тонах і спокійних відтінках. Якщо перевага віддана білої кухні, то інтер’єр прекрасно збалансують яскраві акценти: декоративний посуд, контрастні стіни або оригінальний фартух.

Підлога


Поздовжній малюнок плитки, ламінату або паркетної дошки візуально «витягує» підлогу і разом з ним – все простір кухні. Не слід вибирати складних музичних малюнків, які не будуть виглядати на маленьких площах.

Дзеркальні і глянцеві поверхні


Здатність дзеркал розширювати простір давно відома дизайнерам і з успіхом застосовується в проектуванні малогабаритних кухонь. Однак переборщувати з цим матеріалом не варто, оскільки велика кількість дзеркальних поверхонь робить приміщення холодним і незатишним.

 

освітлення


Погано освітлені приміщення незатишні і завжди здаються менше, ніж є насправді. Ідеальною освітленості можна домогтися за допомогою багаторівневого підсвічування: стеля, шафи і декоративні елементи. Сучасні гарнітури все частіше забезпечуються освітлювальними елементами, які допомагають грамотно розставити акценти і візуально розширити межі.

висновки


Проект кухні основний крок при ремонті або будівництві. Найкраще працювати над цим питанням з професійним дизайнером, який допоможе уникнути поширених помилок і підбере найоптимальніший варіант для вашого житлового простору.

Особливості проектування невеликої кухні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори